ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوشتن بودجه وتفریغ بودجه در شهرداریها؟
۱۵ فروردين ۱۳۹۱ , ۱۲:۲۳ عصر
ارسال: #1
نوشتن بودجه وتفریغ بودجه در شهرداریها؟
مواردی كه در نوشتن بودجه و تفریغ بودجه در شهرداریها باید مد نظر داشت كدامند؟ لطفا در مورد نوشتن چگونگی بودجه به‌صورت استاندارد راهنمایی نمایید؟

این سوالی بود که بنده از خانم دکتر بتول زارعی در مجله حسابرس پرسیدم که ایشان در جواب چنین عرض کردن که بنده

این مطلب را برای همه دوستان در این بخش قرار دادم که امیدوارم مفید باشد.

بودجه و تفریغ بودجه کشور در حال حاضر مبتنی بر مبنای نقدی است ولی در سازمانهایی که مبنای حسابداری تعهدی است (مانند شهرداری تهران) می‌توان از استاندارد شماره 2 سازمان که بزودی پیش‌نویس آن منتشر می‌شود استفاده نمود. در این استاندارد که شامل فرمهای نمونه نیز می‌باشد توضیح داده شده است که چگونه می‌توان ارقام تعهدی را با ارقام بودجه‌ای مقایسه نمود. در صورتی که مبنای حسابداری نقدی باشد، فرمهای استانداردی برای این منظور وجود دارد که می‌توانید از آن فرمها استفاده نمایید. این فرمها را می‌توانید از وزارت دارایی تهیه نمایید.
در مورد بودجه استاندارد متاسفانه پاسخ روشنی وجود ندارد. از آنجا که بودجه قانون است استاندارد یعنی قانون و بایستی از فرمهای موجود برای نوشتن بودجه و تهیه تفریغ بودجه استفاده نمود . در حال حاضر بودجه‌ریزی کشور برنامه‌ای است و تلاش می‌شود که عملیاتی نیز بشود. در عین حال کتابهای مرتبط با بودجه‌ریزی (انتشارات سمت) به خصوص بودجه‌ریزی عملیاتی می‌تواند بسیار سودمند باشد.

حسابرس و مدیرموسسه آریا محاسبان گیلان حساب و نماینده فروش انواع نرم افزار های حسابداری و انجام کلیه خدمات حسابداری مالی و مالیاتی حرفه ای در استان گیلان 09113428657 امیدی
موسسه حسابداری
مشاهده سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
تبليغات
post1post2

ارسال پاسخ 


پیام‌های این موضوع
نوشتن بودجه وتفریغ بودجه در شهرداریها؟ - admin - ۱۵ فروردين ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ عصر

پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان